جستجو
Close this search box.
تهیه فیله چینی

طرز تهیه فیله چینی

فیله چینی یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه کشور چین است که با دستورهای متنوعی درست می‌شود.

مواد لازم برای تهیه فیله چینی

دستور پخت فیله چینی

ابتدا سینه مرغ را درون یک قابلمه مناسب قرار می‌دهیم و تا اندازه‌ای که روی سینه مرغ را بگیرد آب اضافه می‌کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می‌دهیم.

سپس سینه مرغ به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه درون آب جوش بماند تا مغز آن کاملا پخته شود. در ادامه هویج و لوبیا سبز را می‌شوییم، سپس پوست هویج را جدا می‌کنیم و درون یک قابلمه مناسب قرار می‌دهیم.

سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم و اجازه می‌دهیم سبزیجات درون آب جوش بمانند تا کاملا بپزند. در ادامه مغز گردو را با کمک چاقو ریز خرد می‌کنیم.

در این مرحله پس از گذشت ۴۵ دقیقه سینه مرغ را از قابلمه خارج می کنیم، سپس ریش ریش می کنیم. در ادامه هویج و لوبیا سبز را از قابلمه خارج می‌کنیم و به صورت خلالی خرد می کنیم، سپس درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

حالا مرغ ریش ریش شده را به همراه مغز گردو درون کاسه حاوی سبزیجات می‌ریزیم، سپس مخلوط می‌کنیم تا مواد ترکیب شود. در ادامه سس مایونز بیژن را به همراه نمک، فلفل و روغن زیتون فرابکر بیژن درون یک کاسه مناسب می‌ریزیم.

در این مرحله سس را با چنگال هم می‌زنیم تا بافت آن باز شود. در ادامه سس را روی مخلوط سینه مرغ و سبزیجات می ریزیم و با قاشق زیر و رو می‌کنیم تا سس مایونز بیژن به خورد مواد برود، سپس درون ظرف مورد نظرمان می‌ریزیم و سرو می‌کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا